GEZİ YAZILARI Kategorisi Arşivi

8. Eskikaraağaç Leylek Şenliği

3 Haziran Günü Bursa Karacabey’e bağlı Eskikaraağaç köyünde 8. Leylek Şenliğindeydik.

Eskikaraağaç köyü daha çok bilinen Gölyazı köyüne yakın, hemen hemen her çatıda bir leylek yuvası olan, şirin bir köy. Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla 8 yıldır düzenlenmekte olan etkinlikler sayesinde geçen yıl Avrupa Tarih Mirası Vakfı tarafından “2011 Avrupa Leylek Köyü” ilan edildi. Doğayı kişisel zevklerimiz için her geçen gün daha çok tahribetttiğimiz bu günlerde, en az bizim kadar bu topraklarda onuruyla yaşamayı hak eden canlılardan birinin hatırlanmış olması geleceğe daha umutla bakmamızı sağlayacak.

Şenlikler kapsamında köy meydanında sergilenen fotoğraflar şenliğin anlamını pekiştirdi. Minikler için Karagöz Hacivat gösterisi de şenliğe renk katan etkinliklerden sadece biri.

Daha sonra Gölyazı’daki piknik alanında güzel bir köfte ekmek ve ardından karpuz ziyafeti güne koyduğumuz son nokta oldu. Dilay ve Zeynep’in salıncak sefası sırasındaki neşelerine diyecek yoktu doğrusu.

 

 

 Şenliklere katkı koyan herkese burdan teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Yeni Logo ve Web Tasarımı ile Tekrar Merhaba

Mutfakhocası yepyeni web tasarımı ve logosu ile yenilendi. Artık çok daha sade ve kullanışlı menüleri ile yine tarifer paylaşmaya devam edeceğiz.

Web tasarımında emeği geçen Erguvan Tanıtım çalışanlarına, bu süreçte öneri ve fikirlerini esirgemeyen aileme ve dostlarıma, ve beni bu uğraşım için her zaman cesaretlendiren çok sevgili eşime teşekkürlerimi iletmek istiyorum.

Daha güzel fotoğraflar ve yepyeni gezi yazıları ile en kısa zamanda buluşmak dileğiyle.

Canon EOS 1100 D ile Yeni Bir Başlangıç

Uzun süredir hayalini kurduğum Fotoğraf makinesine sonunda kavuştum. Canon EOS 1100 D ve 1,8 50 Lens.

Bu model kutusunda 18-55 lensle birlikte satılıyor. Bu yüzden ilave olarak 1,8-50 lens aldık.

Mutfakhocasi.com yepyeni fotoğraflarla artık daha renkli olacak.

Yeni tarifleri fotoğraflaması benden, denemesi sizden 😉

Not: Bu jesti için sevgili eşime teşekkür ediyorum